Archeolodzy odnowią basteję. Prace mogą pochłonąć milion zł

W Kożuchowie archeolodzy prowadzą prace wykopaliskowe przy bastei. To fragment średniowiecznych murów. Obiekt zachował się w dobrym stanie. Dzięki temu wzorując się na nim będzie można przeprowadzić rekonstrukcję części całkowicie zniszczonych. To jednak milionowa inwestycja. Magistrat chce pozyskać pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz film

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

  1. Kamienice w rynku wymagają remontu bo szpecą rynek a nie takie pierdoly. Droga dojazdowa do rynku przy ul 1 Maja przejechać się nie da takie dziury… to wymaga zrobienia.

  2. Ludzie czytajcie ? co mają archeolodzy do naszych budynków?! ?A dwa… To idźcie do ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego może też wam dadzą i od razu wpisza do UNESCO jak mają takie prawo… To jest interes burmistrza i wspólnoty a nie jakoś tam archeologów ? już pomału zaczyna się propaganda przedwyborcza to nie raz usłyszycie że rynek będzie zrobiony ?. Auuu Auuu

  3. Bardzo dobrze ze cos sie dzieje, ze ktos wywalyczyl jakis fundusz. (Y) tez by sie przydal fundusz na odbudowe/ remont miasta/ kamieniczek bo tam czas zamarl. Inne miasteczka kwitna a Kozuchow szarzeje! Wstyd! a szkoda bo jest bardzo zabytkowe miasteczko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *