Archeolodzy odnowią basteję. Prace mogą pochłonąć milion zł

W Kożuchowie archeolodzy prowadzą prace wykopaliskowe przy bastei. To fragment średniowiecznych murów. Obiekt zachował się w dobrym stanie. Dzięki temu wzorując się na nim będzie można przeprowadzić rekonstrukcję części całkowicie zniszczonych. To jednak milionowa inwestycja. Magistrat chce pozyskać pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz film

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

  1. Kamienice w rynku wymagają remontu bo szpecą rynek a nie takie pierdoly. Droga dojazdowa do rynku przy ul 1 Maja przejechać się nie da takie dziury… to wymaga zrobienia.

  2. Ludzie czytajcie 😂 co mają archeolodzy do naszych budynków?! 😅A dwa… To idźcie do ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego może też wam dadzą i od razu wpisza do UNESCO jak mają takie prawo… To jest interes burmistrza i wspólnoty a nie jakoś tam archeologów 😉 już pomału zaczyna się propaganda przedwyborcza to nie raz usłyszycie że rynek będzie zrobiony 😉. Auuu Auuu

  3. Bardzo dobrze ze cos sie dzieje, ze ktos wywalyczyl jakis fundusz. (Y) tez by sie przydal fundusz na odbudowe/ remont miasta/ kamieniczek bo tam czas zamarl. Inne miasteczka kwitna a Kozuchow szarzeje! Wstyd! a szkoda bo jest bardzo zabytkowe miasteczko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *