Intensywne opady deszczu!!!

W ciągu dnia spodziewamy się intensywnych, a miejscami bardzo intensywnych opadów deszczu. Z południa na północ naszego kraju przetoczy się rozległa strefa opadów, z której w ciągu 24h może spaść ponad 25-30 mm deszczu. W naszym rejonie najgorsze prognozy dotyczą obszarów północnych województwa – nieco mniej deszczu spodziewamy się na południu. Tak szybki przyrost wody na niektórych obszarach będzie istotnym zagorzeniem lokalnych podtopień, szczególnie na obszarach nasiąkniętych wodą.

Drugim ważnym czynnikiem jest szybki przyrost wody na wodowskazach Odry w południowej części województwa (min. w 2 miejscowościach przekroczony stan alarmowy). Nadchodzące w całym kraju przyczynią się do kolejnego szybkiego podwyższania stanu wody, co w konsekwencji prowadzić będzie do bardzo realnego zagrożenia powodziowego. W Nowej Soli stan alarmowy został przekroczony o 30 cm i wynosi obecnie 431 cm.

Stopień 2. ostrzeżenia zostaje wydany dla miejscowości w bezpośrednim położeniu przy rzece Odrze w południowej i centralnej części województwa z powodu gwałtownie rosnącego zagrożenia powodziowego.

Stopień 1. ostrzeżenia zostaje wydany dla całego województwa, głównie przed intensywnymi opadami deszczu.

Może Ci się również spodoba