Komunikat nr 42

NR 42
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowej Soli z dnia 17 października 2018 r.
w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Mirocinie Średnim (gm. Kożuchów, pow. nowosolski), zaopatrującego miejscowości: Mirocin Średni, , i .

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli, na podstawie sprawozdania z badań próbki wody pobranej z sieci ww. wodociągu informuje, iż jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i nic spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294), z uwagi na obecność pojedynczych bakterii grupy coli.
W związku z powyższym do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków – powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu.
Woda bez ograniczeń może być wykorzystywana do innych celów socjalno – bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych (WC).

Administrator wodociągu został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.
Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.
Powyższe informacje obowiązują do czasu odwołania

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. A my dowiedzieliśmy się o tym dzień później a mam maleńkie dziecko i było kąpane w tej wodzie mam nadzieję że nic jej nie będzie.

  2. Dlaczego nikt tego nie przekazał ludziom w jeszcze inny sposób. Starsi ludzie nie wiedzą co się dzieje. Gdzie są beczkowozy z wodą pitna. Tyle ludzi bez wody zdalnej do picia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *