Korki na drodze Nowa Sól – Kożuchów. Ruch wahadłowy we Wrociszowie

Rozpoczęła się długo oczekiwana, w szczególności przez mieszkańców Wrociszowa, rozbudowa drogi wojewódzkiej 297 relacji – Szprotawa.

Prace na dwukilometrowym odcinku drogi rozpoczęto niemal równocześnie w dwóch miejscach (przy wjeździe do Wrociszowa od Nowej Soli oraz kilkadziesiąt metrów za wyjazdem z miejscowości w kierunku Kożuchowa). W ramach zadania wykonawca – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie, wykona rozbudowę istniejącej konstrukcji jezdni, wybuduje wyspy rozdzielające pasy ruchu, nowe chodniki oraz zatoki autobusowe, przebuduje istniejące zjazdy oraz skrzyżowania. Ponadto wykonana zostanie nowa sieć kanalizacji deszczowej wraz z separatorem i przepompownią wód deszczowych, a wzdłuż drogi pojawi się oświetlenie. Całość prac wyceniona na kwotę 7 158 734 zł powinna zostać ukończona wraz z początkiem października bieżącego roku. Kierowców w tym okresie czekają zatem nie małe (ruch wahadłowy został już wprowadzony), co szczególnie odczuwalne może okazać się w okresie wakacyjnym.

Czytaj cały artykuł >>>

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 馬修馬修 馬修馬修 pisze:

    Polecam trasę przez Sokołów na Żabno. Położony jest nowy asfalt. Nie ma żadnych korków a drogo jest krótsza.

  2. Jakie korki? We Wrocławiu Leśnica, jak dobrze się trafi, to 3km pokonuje się w 1 1/2 godziny. Pozdrawiam niecierpliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *