Radni myślą o dietach

zastanowią się na najbliższej wspólnej komisji, czy podnieść sobie diety. Pomysłodawcą uchwały w tej sprawie jest Henryk Zieliński. – Jeśli nie będzie wyraźnej akceptacji, to odstąpię od tego pomysłu. Nie mam zamiaru uszczęśliwiać kogoś na siłę – mówi Henryk Zieliński, kożuchowski radny, który ostatnio wyszedł z pomysłem podwyżki dla burmistrza, chce zaproponować radnym, by zastanowili się nad podniesieniem sobie diet.

Tak naprawdę w kuluarach o powrocie do wyższych stawek rozmawiano już dawno.

– Myślę, że możemy wrócić do tego, co było przedtem, czyli o 10 procent w górę do kwoty bazowej. To by było około 180 zł – mówi.

O tyle zaś radni obecnej kadencji obniżyli sobie diety na początku swoich rządów trzy lata temu.

– Uważam, że radni się sprawdzili, zasłużyli i nie są gorsi niż poprzednia rada – argumentuje swój pomysł H. Zieliński.

Czytaj cały artykuł >>>

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. Powiem tak na podwyżki trzeba zasłużyć poza kilkoma akcjami rada nie błysnęła niczym więc pomysł podwyżek to bezczelność

  • A co to za akcje były ?? Bo ja chyba wszystkie przeoczyłam ??

  • No kilka ulic naprawiono to fakt wiele projektów zakończono ale powiedzmy szczerze jeszcze za pana Ogrodnika przygotowane więc za co kasa ? . Nie chcę być złośliwy ale obecny burmistrz kiedyś powiedział że jest w stanie pracować za połowę tego co brał jego poprzednik i bach po wyborach ustalono stawkę sporo większą teraz kolejna kaska gdzie konsekwentne działanie ?

 2. No nie, nie wierzę, to chyba fake news.

 3. A może jeszcze sobie ordery nawzajem przypnijcie!

 4. Jarek Radtke Jarek Radtke pisze:

  Niech jego żona tańsze waciki kupuje

 5. Ile wynosi teraz dieta radnego ?

 6. Piotr Kurpas Piotr Kurpas pisze:

  Śmiało podnoście przecież Nasz Kożuchów to kraina miodem i mlekiem płynąca ! Radny Zieliński zrobił świetny wybieg najpierw podnieść pensję naczelnemu później diety radnych w górę… masakra! Moim zdaniem dieta powinna być uzależniona od pracy Radnego, są takie osoby w Radzie które powinny brać większą dietę, ale są też takie które powinny dopłacać do tego, że są Radnymi

 7. Zachowują się jak by byli zarządem w jakimś zakładzie produkcyjnym chyba zapomnieli że diety mają płacone z podatków obywateli . Miasto zadłużone a oni podwyżki chcą . Jak chcą dobrze dla miasta to funkcje radnych powinni piastować społecznie czy może chodzi tu tylko o kasę .

 8. Trgo pana Henia to juz chyba ostatania kadencja tak !!!! ?✌

 9. Najpierw burmistrz 2 tyś. teraz rada, jaki burmistrz, taka rada.