Rondo im. 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie?

Podczas sobotnich uroczystości zorganizowanych przez ZŻWP Koło Nr 10 im. 13 Pułku Zmechanizowanego, Burmistrz Kożuchowa zapowiedział, że będzie starał się przekonać radnych by nowo wybudowane rondo w Kożuchowie nosiło imię 13 Pułku Zmechanizowanego. Jak podkreślił uważa, że jednostka wojskowa była nierozerwalnie związana z naszym miastem i zasługuje na to by być w ten sposób upamiętniona. Nazwy ulic w tym również nazwy rond są nadawane przez Radę Miejską. Osobiście również uważam, że jednostka ta zasługuje na upamiętnienie, a pomysł nadania nowo wybudowanego ronda imieniem kożuchowskiego pułku już był kilkakrotnie poruszany. Jeżeli na sesję trafi odpowiednia uchwała, którą poprą mieszkańcy Kożuchowa będę za taką nazwą. Obecnie nie są wszczęte w tym zakresie jednak żadne formalne procedury. Na jednej z sesji poruszałem tą sprawę i zgłaszałem wniosek o rozpoczęcie formalnych konsultacji, bowiem pytanie o nazwę ronda kilkakrotnie było już poruszane przez różnych mieszkańców, którzy mieli również różne inne pomysły na nazwanie ronda. Jednak wówczas Burmistrz stwierdził, że na takie konsultacje jest za wcześnie. Teraz chyba już przyszła na to odpowiednia pora. Bowiem rondo ma być gotowe do końca roku. Słowa publicznie wypowiedziane przez Burmistrza podczas uroczystości z okazji zjazdu żołnierzy w pewnym stopniu już zobowiązują. Ja osobiście nazwanie nowo wybudowanego ronda im. 13 Pułku Zmechanizowanego uważam za bardzo dobry pomysł, chociaż ostatnio jeden z radnych (Adrian Pikulski) na sesji stwierdził, że rondo można nazwać imieniem „Krwiodawców”. Był to wyraz polemiki do wniosku Pana Paweł Rychlik odnośnie działania na rzecz krwiodawców poprzez stworzenie swoistego lokalnego „prawa” do nagradzania osób, które się w ruch krwiodawczy u nas się angażują. Temat nazwania ronda powróci zapewne już po wakacjach, chyba czas rozpocząć formalne konsultacje jakie taką uchwałę winny poprzedzić i głos decydujący należy do mieszkańców, to ich miasto i gmina.

 Marcin Jelinek

[poll id=”2″]

 • Ankieta dostępna jest również na stronie w panelu po prawej stronie.
 • W komentarzach można dodawać inne propozycje. Będą one dodawane na bieżąco do ankiety.

Do końca roku pozostało:

[wpdevart_countdown text_for_day=”Dni” text_for_hour=”Godzin” text_for_minut=”Minut” text_for_second=”Sekund” countdown_end_type=”date” end_date=”31-12-2016 23:59″ start_time=”1467712192″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ countdown_type=”button” font_color=”#000000″ button_bg_color=”#3DA8CC” circle_size=”130″ circle_border=”5″ border_radius=”8″ font_size=”30″ countdown_font_famaly=”monospace” animation_type=”none” ][/wpdevart_countdown]

Może Ci się również spodoba

38 komentarzy

 1. Michał pisze:

  Im. Kruków Kożuchów

 2. Jakub pisze:

  Im. Łukasza Stanisławowskiego

  • Oskar pisze:

   Łukasz Stanisławowski kto to jest ? Mam nadzieję, że nie chodzi o tego vlogera obrażającego Polaków Testovirona ?

   • admin pisze:

    Niestety, chodzi o niego

   • Jakub pisze:

    Oczywiście Łukasz Stanisławowski, wybitni Polak, patriota, wolnomyśliciel, obrońca polskości za granicą, utytułowany działacz polonijny, twórca pojednania polsko-żydowskiego, wykładowca akademicki, inżynier nowego świata, humanista.

   • Janusz Pawlacz pisze:

    Kożuchów zasługuje na rondo im. Wielkiego Polaka. Kolejne rondo w Kożuchowie powinno nosić imię Mokebe.

    • EWELINA pisze:

     Mokebe? Ja mysle ze Billy, który został pokrzywdzony przez polaka, powinien dostac jakas rekompensatę i to jego imieniem powinno byc nazwane drugie rondo.

 3. Staszek pisze:

  Im. Łukasza Stanisławowskiego.

 4. patryk pisze:

  im . kruków kożuchów

 5. Aleksander pisze:

  im rotmistrza Pileckiego

 6. marek pisze:

  Rondo im. 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie

 7. Marek pisze:

  im. 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie

 8. marek pisze:

  Rondo im. 13 Pułku Zmechanizowanego

 9. Hubert pisze:

  Rondo zagłębia opon

 10. Roger pisze:

  im. 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie

 11. jan pisze:

  Im. Szpaków Kożuchowskich

 12. Matt pisze:

  Chciałbym zauważyć, że rondo Im. Łukasza Stanisławowskiego jest formą internetowego trollingu w/w Łukasz jest internetowym pajacem, chamem i gburem obrażającym Polaków, który ujawnia się pod nickiem Testoviron, wystarczy obejrzeć jego losowy film na kanale youtube aby wyrobić sobie opinię o tym człowieku.

  Nadanie takiej nazwy ronda na pewno wzbudzi wielkie poruszenie w internecie. Ludzie będą szydzić z tego, że zostało nazwane jego imieniem i nazwiskiem.

  • admin pisze:

   Matt. Jesteśmy świadomi kim jest w/w osoba. Zostawiliśmy tą nazwę jak jako formę badania świadomości społecznej. Wiadomo że wynik ankiety nie jest jednoznaczny z nazwą jaka będzie nadana. Ankieta odzwierciedla jednak oczekiwania społeczeństwa. Jak widać większość jest zdesperowana i nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań.

   • Jakub pisze:

    A co jeśli społeczeństwo po prostu chce odejść od standardów? I przede wszystkim chyba każdy kto ma pewne rozeznanie w internecie na pewno uśmiechnął by się widząc tabliczkę „Rondo im. Łukasza Stanisławowskiego”.

    • admin pisze:

     Uśmiechnął albo wyśmiał. Tego nie wiemy. Społeczeństwo jest znudzone. Przykładem są wyznawcy Jedi. W W. Brytanii jest ich około 180 tys. co daje 4 religię w tym kraju. Jedni robią to na poważnie inni dla żartu. W tym przypadku jest to również forma buntu młodzieży. Pomyśl jednak jak by odebrały tę nazwę środowiska osób starszych, gdyby dowiedziały się jakim „bohaterem” jest stanisławowski.

     • Mirosław pisze:

      Admin, piszę się tę nazwę. Kolejny dowöd na to, że naszym krajem rządzą niewyedukowani ludzie, jeżeli tacy jak Pani będą wybierać nazwę dla ronda, to ja dziękuję.
      P.S. OP is faggot

     • admin pisze:

      Piszę się też dowód przez „ó” 🙂 Jak ktoś chce innych pouczać a sam robi błędy to ja też dziękuję. Wybierają tacy jak Pan (Pani?) Po co dodawać komentarze raz jako Mirosław a potem Katarzyna? Gender?

    • Matt pisze:

     No pewnie, nazwijmy rondo imieniem i nazwiskiem człowieka który szydzi z Polaków nazywając ich głupimi kurwami, biedakami, śmierdzielami, brudasami.. (więcej wymieniać nie będę bo do jutra bym nie skończył..)

     • Jakub pisze:

      Oczywiście Łukasz Stanisławowski, wybitni Polak, patriota, wolnomyśliciel, obrońca polskości za granicą, utytułowany działacz polonijny, twórca pojednania polsko-żydowskiego, wykładowca akademicki, inżynier nowego świata, humanista.

      A co do ww. robaki, gnoje, śmierdziele, chamy, chuje.

 13. Ira pisze:

  Szkolne

 14. iwo pisze:

  Biorąc pod uwagę, że czego u nas czego nie tkną, to się potem psuje non-stop, to strach się bać. Proponuję jakiegoś świętego od spraw beznadziejnych na patrona – św. Judę Tadeusza, albo św. Ritę

 15. Tomasz pisze:

  Im. Ś.P. Łukasza „Testovirona” Stanisławowskiego.

 16. Warol Kojtyła pisze:

  Im. Warola Kojtyły

 17. Janusz pisze:

  Im. Wielkiego Papieża Polaka

 18. Vikop pisze:

  im. Łukasza Stanisławowskiego

 19. Rozum i godność człowieka pisze:

  im. Łukasza Stanisławowskiego

  A wrogom demokratycznego podejmowania decyzji mówimy stanowcze NIE.

 20. Katarzyna pisze:

  Proszę dodać: im. Ś.P. wielkiego wybawiciela narodu Jarosława Kaczyńskiego. Niech Bóg świeci nad jego duszą.

 21. artur pisze:

  Cóż Wam ten pułk dał? Mieszkańcy zostali sprowadzeni do świadczenia usług dla LWP. A zasługi pułku np. w czasie stanu wojennego – niezauważalne?

 22. jacek pisze:

  im. 13 Pułku Zmechanizowanego
  tak powinno się nazywać i dać czołg na środek