Weź udział w konkursie „USKOM jak malowany”!

Wraz z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych zapraszamy uczniów kilku klas szkół podstawowych z Kożuchowa do udziału w konkursie plastycznym, którego zadanie polega na przedstawieniu działalności spółki w dowolnej formie plastycznej. niespodzianki czekają!

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych USKOM w ostatnich miesiącach przechodzi szereg zmian. Nowe inwestycje i poszerzający się wachlarz możliwości wprowadzają kożuchowską spółkę w zupełnie nowy etap działalności. Firma w ostatnim czasie pozyskała ponad 30 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście, wprowadziła zdalny odczyt wodomierzy, jak również internetowe biuro obsługi klienta.

Czytaj cały artykuł

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. List otwarty do
  władz gminnych z województwa lubuskiego.

  Szanowni Państwo.

  * Każda z ponad 80 gmin w województwie lubuskim posiada stronę internetową.
  * W każdej gminie odbywają się wybory samorządowe i jest to bezsprzecznie ważne wydarzenie dla gminy i mieszkańców.
  * Na stronach tych zamieszane są informacje o tym co dzieje się w gminie, każdy festyn, przecięcie wstęgi jest szeroko zrecenzowane w zakładkach aktualności.

  Dlaczego zatem na stornach internetowych gmin, nie znajdziemy informacji o kandydatach na prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, radnych miasta czy sejmiku?

  Jako przedstawiciele Ruchu Kukiz 15 na województwo lubuskie, oczekujemy zatem , że jeszcze przed dniem wyborów, na stronach gminnych, zostaną zaprezentowani WSZYSCY kandydaci z gminy ubiegający się o mandat samorządowca.

  Jednocześnie apelujmy do kandydatów, o przesłanie informacji o sobie na skrzynkę e-mailową waszego urzędu gminy. Administratora strony, zachęcamy do kontaktu z komitetami w tej sprawie.

  Zaznaczamy, że przedstawienie kandydatów nie powinno wyglądać w następujący sposób i być tylko :

  – linkiem do strony BIP (która mało kto odwiedza i która jest mało czytelnym archiwum)
  – linkiem do stron typu portal samorządowy
  – zeskanowaną kartką papieru z listą wszystkich kandydatów.

  Dla mieszkańców przejrzysta formą jest :

  – dołączenie w aktualnościach/ wydarzeniach osobnego postu o kandydatach. Taka informacja, powinna przez okres wyborów być przypięta na samym początku aktualności i nie powinna być spychana przez nowe wydarzenia, aż do dania wyborów.

  – utworzenie osobnej zakładki z kandydatami, w widocznym miejscu po wejściu na stronę.

  – przedstawienie każdego kandydata z osobna np z podziałem na komitety

  – profil kandydata powinien posiadać zdjęcie i przynajmniej kila zadań o nim. Komitety mają przygotowane materiały, można choćby je pobrać z ich profili w mediach społecznościowych.

  Dlaczego oczekujemy podjęcia wyżej wymienionych kroków ?

  * gminne strony internetowe są opłacane z naszych podatków

  * ważną informacją dla całej społeczności jest to kto kandyduje w naszej gminie na te stanowiska

  * nie każdy mieszkaniec gminy posiada konto w mediach społecznościowych, gdzie z braku innych możliwości komitety (zwłaszcza lokalne) zamieszczają informacje o swoim programie.

  * partie polityczne mają subwencje (z naszych pieniędzy) i mogą pozwolić sobie na szeroka kampanie w mediach i zakup wielkich bilbordów. Lokalni kandydaci płacą z własnej kieszeni i aby wyrównać ich szanse, należy udostępnić publiczne miejsce, jakim jest strona internetowa gminy.

  * gminy przekazują do dyspozycji miejsca do plakatowania w mieście, ale często plakaty są zaklejane czy też zrywane. Wyborcy mają zatem zmniejszoną możliwość zapoznania się z kandydatami, którzy „nie przebili się” na słupie ogłoszeniowym.

  * w dobie internetu, prezentacja kandydatów na stronie gminy, powinna być już standardem

  Zobowiązujemy włodarzy gmin do ustosunkowania się do listu i przedstawienie swoich racji, w przypadku gdy nie chcą lub nie mogą postanowionego przez nas przedsięwzięcia wykonać.

  Oczekujemy opublikowania na stronie gminny tego listu wraz z pisemną odpowiedzią.
  Najlepiej najszybciej jak się da, czyli w tzw trybie wyborczym (choć wiemy, że w tej sprawie tryb ten nie obowiązuje).

  Gminy które nie posiadają swego profilu w mediach społecznościowych otrzymają od nas ten list na skrzynkę e-mailową.

  Z poważaniem

  Dominik Nycz
  Lubuski Ruch Kukiza

  PS. Przypominamy, że w kolejnych wyborach, to obecni sprawujący władzę w gminie, mogą poszukiwać miejsca do zaprezentowania się społeczeństwu. I to będzie właśnie takie miejsce dla wszystkich. Mandat samorządowca, nie jest dany raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *